Prima pagină » Activitati » SĂPTĂMÂNA FRUCTELOR ȘI A LEGUMELOR – 31.10 – 04.11.2022

SĂPTĂMÂNA FRUCTELOR ȘI A LEGUMELOR – 31.10 – 04.11.2022

În cadrul acestei săptămâni, elevii din școala noastră s-au mobilizat pentru a strânge fructe și legume, care au fost donate copiilor instituționalizați în Casele de tip familial Prietenia și Cireșarii din cadrul Centrului de servicii de protecție pentru copilul aflat în dificultate, Solca. Astfel, s-au adunat de la cele șase structuri și școala de centru multe kilograme de fructe de sezon, legume, care au fost transportate cu microbuzul școlar și un alt mijloc de transport.

Conducerea școlii reprezentată de director prof. Popescu Oana Anda și director adjunct prof. Iacob Dumitru împreună cu cadrele didactice: Buculei Alina, Borza Liviu, Silișteanu Anca, Bejan Oana, Teleagă Daniela și cei zece elevi voluntari au ajutat la colectarea și transportul acestora.

La Solca, cei 22 de copii au primit fructe, legume și produse de igienă personală. Timpul petrecut împreună a legat prietenii frumoase între acești copii și voluntarii școlii.

„Bunătatea în dăruire crează dragoste.” (Lao Tse)