Prima pagină » Activitati » ”BALUL BOBOCEILOR” EMOȚIE DE TOAMNĂ

”BALUL BOBOCEILOR” EMOȚIE DE TOAMNĂ

9 noiembrie 2019- O zi minunată de toamnă târzie, plină de emoție…

Copii, părinți, cadre didactice au fost alături de participanții la Balul Boboceilor.

22 de elevi din cele cinci școli gimnaziale (Udești, Poieni, Știrbăț, Reuseni, Plăvălari) și-au prezentat momentele la cele patru probe de : prezentare, talent, dans și spontaneitate. Pe parcursul probelor, bobocii au fost notați individual, de către fiecare membru al juriului, doar cu notele 9 şi 10, urmând ca la finalul  concursului, juriul să delibereze, în funcţie de punctajul obţinut de fiecare concurent, titlurile de: „Miss şi Mister Bobocel”, “Miss şi Mister Dans”, „Miss şi Mister Popularitate”, „Miss şi Mister Originalitate”. Bineînțeles, fiecare participant a primit un premiu și o diplomă de participare.

Activitatea a cuprins diverse momente artistice, susținute de elevi talentați și atent pregătiți de profesoarele de muzică și de educație fizică: dans modern, dans țigănesc, recital ”Flori udeștene” și diverse cântece.

Un moment surpriză a fost cel al corului cadrelor didactice, care a interpretat două piese: ”A ruginit frunza în vii” și ”Sus pe dealul din Udești”.