Prima pagină » Activitati » Abandonează violența. Adoptă prietenia și fericirea

Abandonează violența. Adoptă prietenia și fericirea

În perioada octombrie- noiembrie 2019 s-a desfășurat proiectul de prevenire a violenței școlare Abandonează violența. Adoptă prietenia și fericirea în parteneriat cu Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Suceava. Scopul proiectului a fost diminuarea numărului conflictelor şi a actelor de violenţă în şcoală. Asistentul social din cadrul CJRAE Suceava, doamna Șveduneac Cornelia a desfășurat 6 activități de prevenție cu un număr de 20 de elevi de la Școlile Udești, Știrbăț și Plăvălari:

  1. Spun Nu bullying-ului
  2. Stop cyberbullying-ului
  3. Stima de sine și influența negativă a grupului de prieteni
  4. Bucuria de a ierta
  5. Necesitatea toleranței în cadrul colectivului de elevi
  6. Școală- prietenie-fericire